Skip to content Skip to footer

  Company Details

  Contact Information  AÇIKLAMA VE BİLGİLENDİRME

  - 27.07.2021 -

  Acentemiz üzerinden Rezervasyon yaptıran Castival ve Side La Grande misafirlerimizin 13 Temmuz itibarı ile hiçbir yasal gerekçe gösterilmeden Otele alınmadığı ve alınmayacağı Acentemiz tarafından haricen öğrenilmiştir. Mağdur olan veya olabilecek Misafirlerimiz ile Firmamız adına tüm yasal süreç başlatılmış olup Otel yetkilileri tarafından başlatılan söz konusu hukuk dışı uygulama hakkında tarafınızı bilgilendiririz.

  PI TRAVEL SEYAHAT EMLAK TURİZM İNŞAAT TAŞIMACILIK İTHALAT İHRAACAT VE SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

  - 14.07.2021 -

  Acenta yetkilisi sayın Murat Işıklar'ın açıklamasıdır :

  Sayın misafirlerimiz, 13.07.2020 tarihinde hiç bir gerekçe göstermeden ve bilgi vermeden yolcularımız otele alınmamıştır. (Şu an tesiste 100 kadar oda konaklıyor)

  Konuyu hemen gerekli birim ve savcılığa bildirmiş bulunmaktayım. İlgili başvurumuzu buradan indirebilirsiniz (KVKK hükümleri gereğince ilgili dosyada isimler silinmiştir).

  Yaşanılan mağduriyetin sorumlusu oteldir.

  Seyahat Acenteleri Kanununa göre Seyahat Acentesi olarak sizlere öncelikle eş değer bir tesisi fiyat farksız sunmam gerekiyor ya da ücret iadesi yapmam gerekiyor.

  Haziran ayında tesisin açılışı 1 ay geciktiğinde misafirlerimizin 5 Yıldızlı başka tesiste konaklamalarını sağladım ve kabul etmeyenlere ücret iadesi yaptım. Şu an beni düşürdükleri durumdan dolayı maddi olarak hiç bir ücret iadesi yapamıyorum.

  Yasal süreç başladı gerekli tüm mercilere bilgi verdim.

  Ayrıca siz misafirlerimin huzurunda otelden büyük miktarda alacağımdan hiç bir yolcuya mağduriyet yaşatmamaları şartıyla vazgeçmeye hazır olduğumu bildiririm.

  Saygılarımla

  Murat IŞIKLAR

  Pi Travel

  - 13.07.2021 -

  Kıymetli Yolcularımız;

  Pi Travel Seyahat Emlak Turizm İnş. Taş. İth. İhr. ve San. Ltd. Şti. olarak son günlerde yaşanan bir takım üzücü olaylara sizlerle birlikte şahitlik ediyoruz. Side La Grande/Castival Otel adına acentemiz üzerinden tatil rezervasyonu yaptıran siz değerli yolcularımızın otel yetkilileri tarafından 13/07/2021 tarihi itibariyle otele alınmamaya başlatıldığını ve konaklama haklarının kullandırılmadığını büyük bir şaşkınlık içerisinde öğrenmiş bulunuyoruz. Pi Travel olarak bu zamana kadar hiçbir hukuk dışı uygulama tarafımızca gerçekleştirilmemiş olup, siz değerli yolcularımızın mutlu bir tatil geçirebilmesi adına tüm yasal kurallar çerçevesinde sizlere Side La Grande/Castival otel adına satış ve rezervasyon işlemlerini yapmış bulunmaktayız. Ancak gelinen son noktada otel yetkilileri hukuk dışı uygulamalarla hem siz değerli misafirlerimizi hem de acentemizi büyük bir mağduriyete uğratmış durumdadır.

  Otel yetkililerinin yapmış olduğu açıklamalar asılsız olmakla birlikte, yapmış olduğumuz tüm satış ve rezervasyonlar tamamen hukuk sınırları içerisinde olup; yapılan anlaşma ve sözleşmeler ile otel yetkililerinin bilgi ve onayı dâhilinde gerçekleştirilmiştir. Acentemiz üzerinden rezervasyon ve satış işlemi gerçekleştiren müşterilerimizin tüm bilgi ve konaklama tarihleri 28/06/2021 tarihinde otelin yetkili ve ilgili birimlerine resmi kanallar üzerinden bildirilmiştir.

  Acentemiz olarak sizlere karşı olan sorumluluğumuzun farkında olmakla birlikte hukuk dışı uygulamalara başvurarak siz değerli yolcuları ve acentemizi büyük bir mağduriyete uğratan Side La Grande/Castival Otel yetkilileri adına öncelikle adli merciiler önünde gerekli işlemler başlatılmış olup, sizlerin mağduriyetinin giderilmesi adına tüm hukuki sürecin takibine başlanmış; idari makamlar olarak Antalya Valiliği, Antalya İl Turizm Müdürlüğü, Manavgat Kaymakamlığı, Side Turizm Bürosuna tarafımızca tüm başvuru ve şikâyetler gerçekleştirilmiştir.

  Acentemiz adına siz değerli yolcularımızdan özür diler, haksız girişimleri ile yolcuların ve acentemizin mağduriyetine sebebiyet veren kişilere karşı konunun yakın takipçisi olacağımızı sizlerin ve kamuoyunun bilgisine sunarız. 14/07/2021

                      PI TRAVEL SEYAHAT EMLAK TURİZM İNŞ. TAŞ. İTH. İHR. VE SAN. LTD. ŞTİ.